Przebudowa galerii w Zielonej Górze

Centra handlowe to rozwijające się elementy, które wciąż pojawiają się w krajobrazie poszczególnych miast Polski. W Polsce jest ich 340 i znajdują się one w świadomości Polaków już od ponad 10 lat. Wiele z nich się zmienia, aby w pełni dostosować się do wymagań klienta, aby się unowocześnić i by być miejscem, gdzie kupujący chcą wracać. Faktem jest, że powstają nie tylko nowe galerie, ale też stare budynki, w których wcześniej mieściły się centra czy hipermarkety, zostają poddane gruntownej metamorfozie, przez co całkowicie zmieniają swój wygląd, ofertę i po prostu dostosowują się dla klienta i do wymagań XXI wieku.

Kapitalny remont Galerii Ramzes

W Polsce coraz częściej klienci robią zakupy w dyskontach spożywczych, zamiast w hipermarketach. W związku z tym od kilku lat można zaobserwować większą sprzedaż właśnie w dyskontach. Hipermarkety i supermarkety, aby nie strącić swojej pozycji, muszą zdecydować się na głęboką metamorfozę i dlatego się przekształcają w centra handlowe, gdzie klient ma dostęp do wielu rodzajów sklepów. Powierzchnia budynku, która nie daje zysków, zostaje zwolniona, przez co można w tym samym miejscu zaoferować klientowi coś innego. Stąd biorą się duże galerie, które proponują mnóstwo różnorodnych butików.
Tak jest także z Galerią Pod Topolami w Zielonej Górze. Jeszcze do niedawna znana była pod nazwą Galeria Ramzes, jednak aby odświeżyć jej postrzeganie oraz wyjść naprzeciw klientom, postanowiono co nieco zmienić. Budynek powstał wiele lat temu, był pierwszym tego typu obiektem w Zielonej Górze. Centrum Handlowe Ramzes zostało sprzedane w 2015 r. i w ten sposób rozpoczął się proces zmian, które bardzo cieszą klientów i internautów. Wielu z nich zwracało uwagę np. na potrzebę gruntownego remontu parkingu dla klientów i taki właśnie się odbył. Powstał parking podziemny, dzięki czemu ilość miejsc parkingowych się zwiększyła, jest łatwiej zaparkować, a co za tym idzie klientów będzie więcej.
Cały budynek został rozbudowany, zwiększyła się jego powierzchnia, przednia ściana galerii została wysunięta i znajduje się tam teraz ogródek restauracji. W środku zostały wprowadzone nowe sklepy, nowe marki. Klienci są witani nie tylko sklepami odzieżowymi czy jubilerskimi, ale też restauracjami. Ten generalny remont stanowi podstawę zmian także w wyglądzie budynku. Zyskał on nową szatę, został unowocześniony z wizualnego punktu widzenia. Jego elewacja jest grafitowa, zmieniono też bryłę. Ponadto został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, które już nie będą mieć problemu, aby przemieścić się na wyższe piętra. „Pod Topolami” to pierwsza nazwa tego obiektu, do której powraca on po latach. Można powiedzieć, że teraz galeria została całkowicie wprowadzona w XXI wiek. Wszystkie te kroki, mające a celu unowocześnić to, co było, bardzo przypadły do gustu klientom, którzy zakładają, że będą chętniej korzystać z tak przebudowanej galerii.

Co w środku?

Galeria znajduje się w centrum Zielonej Góry i jest to pierwszy obiekt tego rodzaju w tym mieście. Dogodna lokalizacja sprawia, że klient ma dobry dostęp do takich istotnych elementów miasta jak Dworzec PKP, Deptak, Ratusz, Urząd Marszałkowski, Urząd Skarbowy, ZUS itd. Znajduje się tam kilkadziesiąt sklepów, które oferują swoim klientom takie produkty jak: odzież damską, męską, dziecięcą, obuwie tych samych rodzajów, biżuterię, wyposażenie wnętrz, oryginalne prezenty na różne okazje, a także sklep spożywczy, aptekę, kantor czy salonik prasowy. Wszystko w jednym miejscu, dzięki czemu zakupy mogą być prostsze i szybsze. Sprzedawane produkty pochodzą zarówno od polskich, jak i zagranicznych producentów.

Galerie handlowe prawdopodobnie już na zawsze zakorzeniły się w świadomości Polaków. Z tego powodu warto dostosowywać stare budynki do potrzeb nowoczesności tak jak to stało się z Galerią Ramzes, która powróciła do dawnej nazwy – Galeria Pod Topolami i przyciąga klientów nowym wyglądem, a także atrakcyjna ofertą sprzedażową.